Vijesti

U dvorani na Mljekari otvoren 3. Memorijalni judo turnir "Matea Knego"

U spomen na tragično preminulu mladu župsku sportašicu u dvorani na Mljekari danas se održava 3. Memorijalni judo turnir "Matea Knego". Turnir se održava na četiri borilišta na kojima se u uzrastu od 10, 12, 14 i 16 godina natječe više od 450 mladih judaša i judašica članova od 27 klubova iz Hrvatske i okolnih zemalja.

Na početku turnira nazočnima se obratio Matein otac Stjepan Knego, a turnir je otvorio predsjednik Zajednice sportova Općine Ivica Cumeljan.

Matea Knego  je rođena 1. travnja 1999., a tragično je preminula 4. travnja 2015. Judom se počela baviti 2006. godine u dobi od 7 godina kad je bila članica Judo kluba Dubrovnik 1966, a od 2010. do smrti je bila članica župskog judo kluba.

Ostvarila je prestižne rezultate na domaćim i međunarodnim judo natjecanjima, Prvenstvu Hrvatske za kadete na kojem je dva puta osvojila drugo mjesto. Na mnogobrojnim natjecanjima na kojima je sudjelovala redovito je osvajala medalje, njih 80, od kojih 50 zlatnih.

Copyright © 2019 Zajednica sportova Općine Župa dubrovačka All Rights Reserved. Designed By © mlinimedia

TRAŽI