Vijesti

Odličan gostujući vikend; Gusar u subotu pobijedio Sisciu u Sisku, a u nedjelju Jadrana iz Kostrene na Kantridi

U nastavku prvenstva 1. B  vaterpolo lige Gusar je u subotu slavio na gostovanju u Sisku. Ekipa iz Mlina je u Sisak stigla sa samo 9 igrača, a utakmica će se pamtiti i po nastupu trenera Iva Begovića na poziciji sidruna. Nakon cjelodnevnog iscrpljujućeg putovanja starom cestom do Siska, Gusar je do nova tri boda došao u izjednačenoj utakmici s čak 35 pogodaka.

Gusari su poveli 3:1, ali je do polovice utakmice već bilo 8:7 za domaćina. Domaćin je zadnji put vodio sredinom treće četvrtine (10:8), ali od tada nakon poravnanja, prednost je na strani ekipe iz Mlina. Minutu i po do kraja utakmice je bilo 16:16, da bi u točno 60 sekundi gosti postigli čak tri gola i osigurali pobjedu.

5. kolo Siscia - Gusar 16:19 (2:3, 6:4, 4:5, 4:7)

Gusar; Petar Grbić, Ivano Vlahović 2/3, Jakov Cvjetković 1/1, Jure Jarak 6/10, Bruno Đuho 0/3, Ivo Begović 1/2, Dorian Raguž 3/4, Mario Šopar, Luka Bjelopera 6/13, trener Mateo Sentić.

Nakon susreta u Sisku Gusari su jučer "svratili" i do Rijeke gdje su na Kantridi u zaostaloj utakmici 3. kola slavili protiv Jadrana iz Kostrene rezultatom 13:8. Domaćin se dobro držao do poluvremena na koje se otišlo neriješenim rezultatom, no u završnici utakmice nisu imali odgovor na izvrsno napadačko izdanje Gusara.

3. kolo Jadran Kostrena - Gusar 8:13 (2:2, 1:1, 3:5, 2:5)

Gusar; Petar Grbić, Ivano Vlahović 0/1, Jakov Cvjetković 3/3, Jure Jarak 3/6, Bruno Đuho 0/4, Ivo Begović 0/1, Dorian Raguž 4/8, Mario Šopar 1/1, Luka Bjelopera 2/8, trener Mateo Sentić.