Vijesti

Dva boćara Postranja prvaci županije; Luko Kelez - pojedinac klasično, Antonio Vojvodić - precizno izbijanje

Luko Kelez član BK Postranje postao je prvak Županije u disciplini pojedinac klasično za 2023. godinu. Kelez je najprije u četvrtfinalu pobijedio Antuna Raića, u polufinalu je bio bolji od Đura Brčića, da bi u samom finalu nadigrao i Miša Zvrka. U svim utakmicama je bio uvjerljiv i zasluženo je osvojio titulu prvaka Županije za 2023. godinu. Na završnici natjecanja u ovoj disciplini nastupilo je 6 boćara koji su prošli do završnice kroz kvalifikacije, dok Mario Sršen (Slivno) i Josip Marušić (Prud) nisu nastupili na završnici. Drugo mjesto osvojio je Mišo Zvrko član BK Sokol, 3. mjesto pripalo je Đuru Brčiću članu BK Komolac Ombla, dok je 4. mjesto osvojio Luko Ledinić iz BK Rijeka Mandaljena.

Luko Kelez i Mišo Zvrko izborili su nastup na završnici prvenstva Hrvatske koja će se održati 8.-10.12.2023. u Zagrebu.


U boćarskoj dvorani na Gornjem Brgatu odigrana je završnica prvenstva Županije u disciplini precizno izbijanje. Na završnici je nastupilo 11 natjecatelja iz 9 klubova: Nikša Krijes (Omladinac), Antonio Vojvodić (Postranje), Pero Šiša (Slaven), Nikola Žeravica (Rijeka), Mario Kovačić (Komolac Ombla), Ante Čikato (Komolac Ombla), Stijepo Batinić (Hvidra Gromača), Stanko Matković (Torcida Osojnik), Luko Kelez (Postranje), Ivo Jeljenić (Mokošica) i Mihael Kukuljica (Sokol). Prvak Županije za 2023. godinu postao je Antonio Vojvodić član drugoligaša Postranja, drugo mjesto osvojio je Luko Kelez također član Postranja, 3. mjesto pripalo je Mihaelu Kukuljici iz BK Sokola, dok je 4. mjesto osvojio Mario Kovačić član BK Komolac Ombla. Mario Kovačić je bio najbolji u prve dvije serije, dok je Antonio Vojvodić uvjerljivo bio najbolji u finalnoj seriji.

Antonio Vojvodić izborio je nastup na završnici prvenstva Hrvatske koja će se održati 9.-10.12. 2023. u Zagrebu.  


Rezultati i plasmani završnice prvenstva Županije:

POJEDINAC KLASIČNO  

četvrtfinalne:

Antun Raić – Luko Kelez  5:13
Đuro Brčić – Mario Sršen  6:0 (b.b.)
Mišo Zvrko – Bruno Kolobarić  9:6
Josip Marušić – Luko Ledinić  0:6 (b.b.)

polufinale:

Luko Ledinić – Mišo Zvrko  9:10
Luko Kelez – Đuro Brčić  13:7

za 3. mjesto:

Luko Ledinić – Đuro Brčić  7:13

finale:

Mišo Zvrko – Luko Kelez  4:13

Poredak:

1. Luko Kelez (Postranje)
2. Mišo Zvrko (Sokol)
3. Đuro Brčić (Komolac Ombla)
4. Luko Ledinić (Rijeka)
5. Bruno Kolobarić (Brgat)
6. Antun Raić (Komolac Ombla)
7. Mario Sršen (Slivno)
8. Josip Marušić (Prud)

PRECIZNO IZBIJANJE  

četvrtfinalne serije (zbroj 2 serije):

Nikša Krijes (Omladinac) – 17
Antonio Vojvodić (Postranje) – 25
Ante Čikato (Komolac Ombla) – 17
Stijepo Batinić (Hvidra Gromača) – 10
Mario Kovačić (Komolac Ombla) – 30
Pero Šiša (Slaven) – 8
Nikola Žeravica (Rijeka) – 3
Luko Kelez (Postranje) – 20
Stanko Matković (Torcida Osojnik) – 15
Ivo Jeljenić – (Mokošica) – 17,
Mihael Kukuljica (Sokol) – 21.

Copyright © 2019 Zajednica sportova Općine Župa dubrovačka All Rights Reserved. Designed By © mlinimedia

TRAŽI