Vijesti

Made Žeravica nakon dvije godine pauze nastupila na Sprint Triathlonu i osvojila brončanu medalju

Nakon dvije godine pauze Made Žeravica se jučer vratila Triathlonu te na Earth, Sea & Fire - Dubrovnik Triathlonu 2023 osvojila treće mjesto u utrci Sprint Triathlona. Utrku je završila rezultatom 01:23:15 iza prvoplasirane Michaele Matoušove iz Češke te Patrycje Bohdanowicz iz Poljske.

U povratničkom Triathlonu najteže je prošla plivački dio, dok je u vožnji bicikla ostvarila prednost koja joj je donijela ovaj lijepi rezultat. Nakon 750 metara plivanja u Gruškoj luci bila je peta u konkurenciji 19 natjecateljica, 20 kilometara biciklom na stazi od Gruža do Komolca je prošla prva s prosječnom brzinom 32.52 km/h, a u 5 km trčanja u dva kruga od Gruža do Batale je bila druga.

Pobjenik Sprint Triathlona je bio Tomas Bednar iz Češke, dok je u utrci Olimpijskog Triathlona uvjerljivo slavio domaći triathlonac Željko Cota, a kod žena je najbolja bila Emma Fisher iz Ujedinjenog Kraljevstva.

Copyright © 2019 Zajednica sportova Općine Župa dubrovačka All Rights Reserved. Designed By © mlinimedia

TRAŽI